Personal Branding w Social Media

Pojęcie PERSONAL BRANDING pojawiło się dopiero w ciągu kilku ostatnich lat polega na budowaniu marki osobistej poprzez zarządzanie wizerunkiem i powiązanym z nim działaniami. Panuje przeświadczenie, że personal branding zarezerwowany jest tylko dla przywódców, polityków, celebrytów – tymczasem dotyczy on każdego!

Twoja Kariera jest Twoją Marką!

Jesteście przedstawicielami zawodów, gdzie działania oraz sposób budowania osobistej marki jest promocją zabiegów, które wykonujecie na codzień. W dzisiejszych czasach biznesy beauty bez poprawnej promocji w social media nie mają szans na pełnię rozwoju oraz co za tym idze swobodę finansową biznesu. Przede wszystkim wiedzą to profesjonalistki, które zostały szkoleniowcami w Wielkiej Brytanii. Działania muszą być świadome i przemyślane, podczas których  przekazujemy określony komunikat, działając przy pomocy starannie dobranych narzędzi, pozwoli nam wyrzeźbić porządany wizerunek.

social_media Kosmetyka

Aby zaistnieć na rynku beauty potrzebne bedą kwalifikacje, Pasja (to najważniejsze!), wiedza i profesjonalizm, dodatkowo konsekwencja, systematyczność i kreatywność co wyróżni Ciebie jako markę na tak instensywnym rynku.

Coraz więcej profesjonalistów odkrywa, jak ważne znaczenie ma personal branding w planowaniu i prowadzeniu własnej ścieżki kariery – tym bardziej teraz, gdy w epoce nowych mediów swoją postać i dokonania można w łatwy sposób zaprezentować za pomocą Internetu, do którego mają dostęp wszyscy i prawie wszędzie. Jeśli prowadzisz salon i brakuje ci czasu na działania w social media, warto popytać wśród znajomych, ktoś kto jest z social media zapan brat lub jeśli mamy odpowiedni budżet warto zainwestować w promocję Twojej marki z profesjonalną firmą. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo narzędzi, które czesto są darmowe, i pomogą nam na systematyczne promowanie nas jako marki.

Pamietaj, że silna marka osobista zapewni przewagę komunikacyjną nad tymi, którzy jej nie mają. Każdy profesjonalista w branży, który uważa się za markę i pracuje w branży i pragnie rozwijać swoje pasje i budować zdrowy biznes w miejscu w którym postanowił zaistnieć, z pewnością ma wspaniałą historie, kwalifikacje oraz kreatywne prace do pokazania, w szczególności profesjonalistki z branży nail art. Miejsce, gdzie każdy zdowonego miejsca na świecie znajdzie wszystkie Twoje osiągnięcia –  to własne portfolio, które może być stroną internetową, a adres bedzie Twoim imieniem lub nazwą Twojego salonu. Takie kreatywne miejsce na utworzenie Twojego portfolio to strona about.com jest całkowicie FREE wraz z czytelną grafiką świtnie docierającą do odbirców, dodatkowo dostajesz wybranąprzez Ciebie nazwę w prezencie. Odbiorca będzie mógł lepiej Cie poznać, a co najlepsze  zaprezentuje Twoje prace, i skieruje do Twoich portali społecznościowych, wszystko z jednej strony! Brzmi świetnie? Do dzieła!

Najczęściej do promowania biznesu wybieracie

Facebook oraz Instagram.

Jak ukazała nasza ankieta, najczęściej używanymi mediami społecznościowymi są FACEBOOK i INSTAGRAM. Regularne prowadzenie tych dwuch profili może być wyczerpujące, a nie chcecie stracić możliwości do aktywnego promowania waszej działalności.  Wysyłaj posty tylko z jednej strony do Wszystkich Twoich social media?  TAK to możliwe!

Buffer.com który zaoszczędzi Wasz cenny czas, bo pewnie dla nikogo czymś nowym stwierdzenie, że czasu nam ubywa, a nie przybywa 😉 Buffer opublikuje za nas w sensownych odstępach czasowych posty, które zaplanujemy w naszym panelu, pozwoli to docierać do Twoich odbiorców przez cały dzień – pamietaj najczęstsza pora przeglądania treści to – rano przed pracą i wieczorem. Główną zaletą aplikacji Buffer jest możliwość publikacji treści na wielu portalach społecznościowych jednocześnie. Wystarczy tylko, że połączymy swoje konta społecznościowe z Buffer i już możesz definiować odpowiednie ustawienia publikacji ze swojego dashboardu.

Jeśli prowadzisz salon koniecznie powinnaś założyć profil na Google + jest to drugi najwiekszy portal, który zajmuje miejsce pomiędzy platformą Facebook, a Twitter. Zbyt często omijany, a jest to najbardziej popularny portal na świecie, nie ma Cię w Google = nie istniejesz. Wszystkie posty, które zamieścisz na profilu Google + znajdą sie automatycznie w wyszukiwarce Google, dodatkowo w Google możesz zamieścić Twój salon jako miejsce, co pozwoli klientom szybciej i łatwiej znaleść Twój biznes. Po rejestracji on-line na Google przesle ci pocztówkę z danymi Twojego salonu wraz z kodem aktywacyjnym, gdzie po wprowadzeniu kodu, Twoj salon bedzie wyświetlał sie na mapie Google oraz w wyszukiwarce Google i to jest całkowicie za FREE. Więcej o dodaniu Twojej Firmy na Google.

SPPKFiNA

Wszystkie zaprezentowane narzędzia integrują się Twoimi aplikacjami na  iOS oraz Androidzie czyli mogą być używane z Waszych tabletach i telefonach co daje łatwy dostęp do nich, gdziekolwiek jesteś.

Pamiętaj prowadzenie stron social media to tylko część z niezbędnych wielu działań do prowadzenia sukcesywnego biznesu.

 

 

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu treści naszego bloga wszystkich, którzy orientują się w tematyce naszej branży i rozwoju zawodowego.

Jeśli posiadasz wiedzę branżową, którą chcesz podzielić się z innymi, skontaktuj się z nami pisząc  na adres: stowarzyszenie.uk@hotmail.com

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s