5 kroków do podwojenia klienteli

Każda właścicielka biznesu beauty w Wielkiej Brytanii pragnie aby, wszystkie kartki w kalendarzu były zapełnione, wręcz marzymy o braku miejsc kalendarzu i każdego dnia cięzko pracujemy na to aby, wolnego miejsca w kalendarzu było jak najmniej. Najczęstszą słabością beauty biznesów w Wielkiej Brytanii jest brak czasu na działania marketingowe, które owocnie prowadzone w dzisiajszych czasach są połową sukcesu dla biznesu. Dzisiaj Ty sama musisz stale i aktywnie poszukiwać klientów, zapraszam Cie do przeczytaj  5 kroków do podwojenia klienteli w Twoim salonie/gabinecie, mam nadzieję, że post ten sprawi, że już wkrótce w waszych gabinetach pojawi się jeszcze więcej nowych klientów, a w kalendarzu będzie jeszcze mniej pustego miejsca.

who

1. Rekomendacja

Spójrz na aktualne klientki jako Twoje darmowe narzędzie marketingowe, to właśnie one są njalepszym i głównym narzędziem do podwojenia obecnej liczby klientów oraz twoich przychodów – całkowicie za darmo. Wyobraź sobie, że Twoje obecne klientki ‘przyprowadzą’ jedną nową klientkę. Czy to nie będzie budujący krok do podwojenia przychodów twojego biznesu? Jeśli każda obecna klientka przyprowadzi do Ciebie tylko jedną nową klientkę, ozancza to 312 nowych klietów rocznie. Jeśli mówimy tutaj o dwóch nowych klientkach, twoj salon będzie cieszyć się aż 624 nowymi klientkami! Z pewnością odczujesz różnicę w twoich przychodach, zarówno  zabiegowych oraz z sprzedaży produktów do pielęgnacji domowej. Zawsze miej przygotowane wizytówki, po zakonczonej wizycie podaruj klientce dwie wizytówki, mówiąc że druga jest dla osoby bliskiej lub kolezanki co przyniesie zniżkę na kolejną wizytę. Klientki które, nie pojawiały się od dłuższego czasu będą mile zaskoczone twoim telefonem lub smsem, w którym powiadomisz o prośbie rekomendacji lub nadchodzącej promocji zabiegowej.  ♥ Pamiętaj, aby zawsze mieć wizytówki twojego biznesu lub ulotki w dostatku, za 500 sztuk zapłacisz mniej niż za 100 😉

2. Zaskakuj

Każda z nas lubi być zaskakiwana, tak też i twoje klientki. Usiądź i zaplanuj specjalne punkty-plan, które będziesz konsekfentnie realizowała przez cały kolejny rok. Plan powinien być skupiony wokół twoich możliwości zabiegowych oraz dostosowany do twoich możliowści lokalowych oraz pory roku. Dodatkowe usługi w pakietach np. reklasujący masaż dłoni podczas zabiegu, pozytywnie zaskoczony klient, będzie się tym chwalił,  swoimi pozytywnymi doznaniami, a tym samym polecał Twoje zabiegi innym. Małe prezenty w postaci próki produktu lub bonu zabiegowego oraz pamięć o urodzinach, to z pewnością gwarantowany efekt zaskoczenia. Jako beauty profesjonalistka, posiadasz duże doświadczenie oraz ogromną wiedzę – kreatywne warsztaty lub spotkanie w twoim gabinecie, gdzie podzielisz się profesjonalną wiedzą lub zaprosisz gościa specjalnego to z powodzeniem można wykorzystać także do budowania marki własnej.

3. Unikalność

Aby Twój salon nie stał się po prostu kolejnym miejscem z usługami kosmetycznymi, musisz jasno określić, jaki wyróżnik zaoferujesz klientom. Jak je przekonać, żeby wybrały się właśnie do Ciebie! Unikalnośc Twojej oferty, to kolejny bardzo ważny klucz, który sprawi, że klientka wybierze właśnie Ciebie! Poświęć czas na zbadanie oferty Twojej konkurecji, co oferują, w jakim przedziale cenowym. Zadbaj aby twoja oferta nie była monotonna, nawiązuj współpracę z profesjonalistkami dziedzin których brak w twoim salonie: fizjoterapeuta, stylistka paznokci, dermatolog, podolog…. Dodatkowe usługi pomogą spełnić coraz to inne wymagania klienta oraz poszerzyć ofertę twojego biznesu co sprawi, że twój biznes bedzie się wyróżniał od innych.

4. Program Lojalonościowy

Stały klient to skarb, poza wysokim standardem usług oraz bogatej ofery zabiegowej warto oferować też dodatkową zachętę w postaci Programu Lojalnościowego. Jest to kolejna pozytywna relacja z klientem, nagdradzanie klienta, za to że jest z nami, klient cieszy się oraz czuje się dowartościowany dodatkowym upustem, lub darmowym produktem. Warto przyłożyć się do budowania własnego programu. Usiądź i przeanalizuj twoją ofertę zabiegową, przeanalizuj potrzeby twoich obecnych klientów oraz najważniejsze przeanalizuj oferty promocyjne twojej konkurencji, potem umiejętnie rozpisz swój własny unikalny plan lojalnościowy. Najczęściej spotykam się z promocją na wykonanie 5 zabiegów 6 jest za darmo, to już nie wystarczy. Program Lojalnościowy może np. oferować 2% zniżki na zabiegi na ciało lub zbierać punkty, które dadzą jej zniżkę na produkty do pielęgnacji domowej lub też dodatkową zniźkęna zabieg. Dodatkowe punkty warto też oferować za rekomendację nowej klientki, co zapewni przypływ nowych klientów dla twojego biznesu, a klientki będą dopingowane-zachęcane przez dodatkowe bonusy. Sposób programów lojalnościowych jest dowartościowaniem więzi z klientem stałym, która jest bardzo trudna w utrzymaniu, ponieważ do klienta stałego należy być bardzo czujnym i kreatywnym w tworzeniu takiego programu, tak aby ten twój klient nie zachęcał promocji w innych salonach.

5. Marketing 365 dni w roku

Z kalendarzem w ręku lub internetem, możesz znaleśc wszystkie specjalne dni w Wielkiej Brytanii, które są doksonałą okazją do prmocji twojego biznesu. Codziennie jest mnóstwo okazji do wymyślania ofert specjalnych, ale te najważniejsze powinny być oznaką braku mijesc w twoim salonie np. Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, Dzień Matki, Dzień Babci, a nawet Dzień Leworęcznych może być świętem w twoim salonie. Wybierz kilka dni w roku, które są szczególnie ważne dla twojego biznesu i zaplanuj akcje promocyjne, które powinaś/eś promować kilka tygodni, a nawet miesięcy przed wydarzeniem.  Dużą popularnością cieszą się dni otwarte lub dni darmowych konsultacji. Pomyśl, kiedy i jak możesz zaplanować większą akcję promocyjną, a kiedy mniejszą, bardziej kameralną. Zainteresuj się również wydarzeniami kierowanymi do twojej grupy docelowej w twoim mieście (lokalne spotkania kobiet, szkolenia dla kobiet lub spotkania Polonii) i zgłoś chęć przekazania np. prezentów dla uczestniczek w zamian za prmocję twojego salonu lub ulotek mze zniżką na twoje zabiegi. Oczywiście kążde tego typu wydarzenie powinno być prmowane przez twoje social media, aby zapewnić maksymalny rozgłos i zainteresowanie twoimi działaniami na czas, co obruci się w rosnące profity twojego salonu.

Warto już od samego początku budować relację z klientem opartą na pozytywnych emocjach – niech korzystanie z usług twojej firmy kojarzy się mu z przyjemnością, relaksem, luksusem i dopieszczeniem.


Jesteś profesjonalistą z branży? Masz ciekawe pomysły na post na naszym blogu? Nie wahaj się i napisz do nas już dziś, a następny post na tym blogu może być twojego autorstwa.

Zapraszamy do współpracy: stowarzyszenie.uk@hotmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s