Świat Linergistki w UK

Branża Makijażu Permanentnego (ang. Semi-Permanent make-up industry) to branża z całą pewnością należąca do bardzo ekscytujących, pasjonujących i dająca mnóstwo satysfakcji – dodatkowo, z całą pewnością Linergistyka jest powszechnie uznawana za ponad wszystkimi innymi branżami (w branży health & beauty), jako bardzo opłacalna!

Jedni mówią, że nie jest ważna szkoła w której nabywasz swoje umiejętności, ważny jest nauczyciel (ang. tutor), który posiada wieloletnią wiedzę, pasję do makijażu permenentnego oraz co najważniejsze sam nie przestaje się szkolić! Wykonywanie makijażu permanentnego wymaga szczególnych predyspozycji i należy wykazywać się dużym poczuciem estetyki

Po ukończeniu odpowiednich kwalifikacji do wykonywania makijażu permanentnego, pragniemy jak najszybciej zacząć nabierać praktyki, wystartować z wykonywaniem zabiegów na terenie Wielkiej Brytanii. Tutaj nie rzadko pojawiaja się brak wiedzy w początkowym stadium, jak zacząć i jakie warunki należy spełniać, aby zacząć działać w tej branży. Osoby, które przybywają na wyspy i mówią w j.angielskim są w komfortowej sytuacji,ponieważ mają wiele źródeł, które wskazują odpowiednią drogę do otwarcia tego typu biznesu. Osoby bez znajomości języka, mogą liczyć na pomoc w grupach Facebook – polskojęzycznych (Linergistki w UK i Irlandii) lub też porady koleżanek po fachu, które już takie zabiegi wykonują.

“…wiele ciężkiej pracy, zaangażowania, czasu i praktyki.”

Zawód Linergistki dostarcza wiele wzlotów i upadków w szczególności w początkowych latach, kiedy zaczyna się budować bazę klienteli, należy być świadomym wielkiej odpowiedzialność za klientów. Nie jest to łatwe zadanie i trzeba włożyć wiele ciężkiej pracy, zaangażowania, czasu i praktyki.  Początki wiązą się z silną wolą, oraz determinacją nabycia jak najwięcej praktyki, bez tego nawet najbardziej renomowany kurs okaże się fiaskiem.

W ostatnim roku wiele Kosmetyczek, bardzo chętnie nabywa dodatkowe kwalifikacje w wykonywaniu makijażu pernamentnego, co pozwala na oferowanie dodatkowego zabiegu w ofercie salonu, a co za tym idzie na wzbogacenie przychodów biznesu. Niestety konkurencji w tej ‘grze’ nie brakuje, dodatkowo, każdy oferuje inny poziom usług, a co za tym idzie inne przedziały cenowe. Jeśli myślisz o rozpoczęciu przygody z makijażem permanentym lub tez właśnie ukończyłaś kurs, musisz dokładnie zbadać swoją konkurencję i wpasować sie w ten rynek w inny od konkurencji sposób. Musisz przedewszystkim myśleć o kosztach, jakie wiążą się z otwarciem, jest to licencja, ubezpieczenia oraz materiały, zakup dobrej jakości pigmentów i igieł oraz znaleść się w odpowiednim miejscu na wykonywanie tego typu zabiegów. Musisz podjąć decyzję, w jaki sposób chcesz działać w tej branży, otworzyć swój salon (jest to najbardziej kosztowna opcja, ponieważ dochodzą dodatkowe koszty związane z lokalem), pracować dla kilku salonów w swoim rejonie lub wykonywać zabiegi mobilnie, które jest dozwolone tylko w niektórych miastach.

Profesjonalistki, które przyjechały do UK,  powinny zacząć od przesłania dyplomu ukończonej szkoły/kursu Makijażu Permanentnego w Polsce do organizacji NARIC UK, która zajmuje się nostryfikacją dyplomów z poza UK (kursy powyżej 200 godzin). Następnie udaj się do swojego lokalnego Council – znajdź Council – aby ubiegać się o Licencję na wykonywanie Makijażu Permanentnego , która jest określona na podstawie Local Gov Act (1982), która pokrywa: (licence covers: tattooing, semi-permanent skin colouring, cosmetic piercing, electrolysis, acupuncture). Licencja ta jest wydawana UWAGA! imiennie czyli osobno dla Ciebie jako Profesjonalistki Makijażu Permanentnego (ang. semi-permanent skin colouring professional)  oraz osobno dla twojego lokalu (jeśli decydujesz sie na swój lokal), w którym będziesz wykonywać te i inne zabiegi. Przed uzyskaniem takiej licencji, osoba z Council może przyjść i sprawdzić warunki lokalowe, ale nie koniecznie. Licencja jest nadawana tylko na jeden adres, ważne, aby pracować tylko, w tym miejscu, na które została wydana licencję. Licencję należy powiesić w miejscu widocznym na terenie twojego salonu lub pokoju zabiegowego. Jeśli pracujesz w kilku miejscach, najlepiej kopie licencji umieścic w miejscu widocznym dla klientów, gdzie wykonujesz zabiegi. Ponieważ licencja nadawana jest jednorazowo na dany adres, więc jeśli zmieniasz adres zamieszkania należy ubiegać sie o nową licencję.

Aby wykonywać jakiekolwiek zabiegi w Wielkiej Brytanii, należy zaopatrzyć się w ubezpieczenie, bedzie nam do tego potrzebny dyplom uzyskania kwalifikacji zawodowych oraz licencja. Bez licencji nie uzyskamy ubezpieczenia.

Praca Linergistki, wiąże się z ciągłą pracą nad budowaniem klienteli…

 

Dzisiejszy rynek jest nadal nienasycony, w Wielkiej Brytanii brakuje wykwalifikowanych specjalistów w tej branży, wykonujących dobrej jakości pigmentację wydobywając naturalne piękno, ukrywając mankamenty oraz indywidualnie pogłębiając piękno człowieka, które każdy z nas posiada. Aby zostać cenionym na rynku profesjonalistą, trzeba dążyć do doskonalenia technik, ćwiczyć manulanie oraz nieustannie pracować nad budowaniem bazy klienteli. Zawód linergistka to z pewnością zawód przyszłości, branża bardzo dynamicznie rozwijająca się, poszerzające kierunki w coraz to większym kontekście medycznym jak pigmentacja medyczna, pigmentacja dla mężczyzn. Profesjonalistki, które pragną związać się z tą branżą powinny wziąść pod uwagę nakłady finansowe na przyszłe 3-5 lat oraz rozważyć ciągłe dokształcanie się, czesto w różnych krajach na świecie.

Praca Linergistki to ciągła praca nad budowaniem klienteli, dziewczyny często muszą podróżować do różnych salonów i budować swoją bazę klientów, ale wtedy można zarobić duże pieniądze.

Jeśli istniejesz już na rynku w Wielkiej Brytanii, będzie ci łatwiej, ale sama promocja usług na Facebooku, nie wystarczy. Trzeba zapukać do wielu salonów, aby sukcesywnie budować bazę klientów. Zbudować stronę internetową i dodawać wiele zdjęć ‘przed i po’, aby pokazać, jak dobrze wykonujesz swoją pasję. Uczestniczyć w szkoleniach odbywających sie na całym świecie oraz wykorzystać bazę klientów które już posiadasz, czyli zaoferować nowy zabieg w taki sposób aby obecne klientki podwoiły twoją bazę oraz dochody twojego biznesu.

Pani Karolina zaczynała swoją przygode z zawodem Linergistki od pragnienia wydobywania piekna, co przerodziło sie w pasję, po wielu latach ciężkiej pracy, ciągłych szkoleń postanowiła otworzyć Pierwszą Stacjonarną Szkołę Makijażu Pernamentnego w Wielkiej Brytanii w mieście Bradford. Dzisiaj swoją doświadczeniem i wiedzą przyciąga przyszłe profesjonalistki makijażu pernamentnego oraz jest pomocą w otwarciu biznesu w tej branży na terenie UK.

W branży Makijażu Permanentnego przetrwają tylko nieliczni szczęśliwcy, utalentowani zarabiający swoją pasją tysiące funtów tygodniowo. Jeśli jesteś wytrwałą Linergistką i zdeterminowaną w tym co robisz, wkrótce osiągniesz wymarzony sukces!

 


 

Źródła informacji:

Jak otrzymać zwrot inwestycji szkolenia i sprzętu w 21 dni! – DEBRA ROBSON

Pierwsza Stacjonarna Polska Szkoła Makijażu Permanenetnego

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s