Jak wybrać najlepsze urządzenie IPL?

Jeśli zastanawiasz się nad rozszerzeniem ofery zabiegowej gabinetu o profesjonalne zabiegi na twarz oraz usuwanie owłosienia wiedz, że na rynku sa różne IPL-e. Ok. 8-10 lat temu popularne były same IPL-e, w tej chwili ta technologia powoli robi się przestarzała a standardem są IPL-e wzbogacone falami radiowymi czyli technologia IPL+RF (funkcjonujące na rynku nazwy to E-Light, G-Light). W tej chwili już nikt nie powinien kupować samego urządzenia IPL tylko tą ulepszoną wersję.

Urządzenia IPL+RF powinny posiadać w zestawie minimum 4 filtry-

– 420nm (redukcja trądziku, zamykanie redukcja rumienia)

– 530nm (redukcja przebarwień, zamykanie naczynek)

-560 (fotoodmładzanie- usuwanie zmarszczek, redukcja mocniejszych przebarwień)

-640- usuwanie owłosienia.

Dobrze byloby gdyby dodatkowo był jeszcze piąty filtr:

– 750nm do usuwania trudnego owłosienia oraz owłosienia u osób z ciemniejszą karnacją.

Urządzenia stacjonarne, takie jeżdzące na kółkach są porównywalne z tymi wyższej jakości – luksusowe, gdyż głowica nie nagrzewa sie tak szybko i można pracować bez wyłaczania przez 8 godzin i dłużej. Urządzenia IPL+RF różnią się cena, jakością oraz mocą. Rozróżniamy urządzenia przenosne o mniejszej mocy oraz znacznie mocniejsze stacjonarne. Urzadzenia przenośne o najmniejszej mocy 600-800 Watt kosztuja od kilkunastu tysiecy złotych wzwyż. Im wieksza moc urządzenia tym jest ono droższe. Wart zauwazenia jest fakt, ze im większa moc urządzenia tym wiekszy jest komfort pracy na nim. Na urządzeniu o najmniejszej mocy mozna pracowac do 30 min bez wyłaczania, po tym czasie głowica jest tak nagrzana, że powinno sie ją wyłączyć w celu schłodzenia.

Standardowe urządzenia na rynku mają moc energii do 50J. Niektórzy dystrybutorzy chwalą się, że mają mocniejsze urządzenia z mocą energii do 60J. Wszystko super, tylko proszę ich spytać czy kiedykolwiek ustawili więcej niż 45J? Bo największą moc, jaką ustawiono na IPL to były 44J na usuwanie owłosienia na plecach u Pana. Pytanie wobec tego, czy warto inwestować w funkcję, z której się nigdy nie skorzysta.

W głowicach urządzeń IPL i IPL+RF znajdują się lampy ksenonowe, które wystarczają na ok. 100 000 impulsów Po wykonaniu tych impulsów klient musi wymienić lampę, jeśli jej nie wymieni, skuteczność zabiegów spadnie. Lampy w głowicach działają tak, jak lampy w solariach, głowice z lampami z przekroczoną liczbą impulsów tracą moc i przestają przynosić zadawalające efekty. Poza tym nie wymienienie lampy na czas może spowodować nawet uszkodzenie urządzenia.

Jakie urządzenie będzie nalepsze dla twojego gabinetu

Decyzja dotycząca wyboru urzadzenia zależy od klienta- od zasobnosci jego portfela  od lokalizacji i prestiżu gabinetu, do ktorego zakupuje urzadzenie. Każde urządzenie powinno posiadac 2 cechy: skuteczność i bezawaryjnosc. Aby się przekonać o skutecznosci powinno się samemu sprawdzić urządzenie, umówić na prezentację i poddac zabiegowi. Przy skutecznym urzadzeniu po pierwszym zabiegu powinna być zauwazalna roznica. Co do bezawaryjnosci urzadzenia to warto zawsze dopytać o czas gwarancji i serwisu – zgodnie z przepisami Unii Europejskiej czas gwarancji wynosi min 2 lata.

Przy wyborze urzadzenia nie warto dokonywać wyboru ze wzgledu na najnizszą cenę, bo za niską ceną często nie stoi nic oprócz samego urzadzenia – ani porzadne szkolenie, ani konsultacje czy porzadny serwis. Przy wyborze dostawcy trzeba sprawdzic jego rzetelność, długość działania w biznesie- im dłużej tym lepiej oraz fakt, czy od dawna sprzedaje sprzęty za granicę.

Należy dopytywać o profesjonalne szkolenie, 2-letnią gwarancje, najlepsze urządzenia IPL+RF posiadają certyfikat medyczny CE. Urządzenia z takim certyfikatem przechodzą dodatkowe badania bezpieczeństwa. Jeśli sprzedawane urządzenie IPL+RF posiada taki certyfikat dystrybutor sprzedaje go z 8% VATem a nie ze stawką 23% VAT.

Oprócz tego warto sprawdzic, czy dystrybutor ma klientow i jakich, czy ma klientów za granicą i jakich. Najpoważniejsi dystrybutorzy zawsze pokazują listę klientow na swojej stronie internetowej. W ten sposób mozna łatwo zweryfikować dostawce, gdyż zawsze mozna zadzwonić do aktualnych klientow firmy i spytać o ich zdanie. To tyle, życzę samych trafionych decyzji dotyczących wyboru odpowiedniego urządzenia IPL+RFJ

Autor artykułu: Anna Knapinska od 10 lat prowadzi gabinet kosmetyki profesjonalnej, medycyny estetycznej, trener i sprzedawca urządzeń, laserów kosmetyczno – medycznych na Polskę oraz Europę jako wspólnik firmy Profi-Med. Lasery i urządzenia firmy Profi-Med pracują już od wielu lat w UK, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji,  Chorwacji, Szwajcarii, Słowacji oraz Islandii.      Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Kosmetologii, Fryzjerstwa i Nail Art w Wielkiej Brytanii jest  bezpośrednim partnerem firmy Profi-Med na terenie Wielkiej Brytanii.