Finanse biznesu beauty w UK

Prowadząc biznes w branży beauty na terenie UK, czy też myśląc o założeniu działalności nie zawsze zwracamy uwagę na to kto dostarczy nam internet, która oferta na płatności kartami jest korzystna albo którego dostawcę prądu wybrać? Często bywa tak, że w tym samym czasie skupia się za dużo zobowiązań, a profesjonalistka chce jak najszybciej otworzyć drzwi swoim klientką tym samym podpisując pierwszą lepszą ofertę. Jest to podstawowy błąd profesjonalisty który w roczynm budżecie naszego salonu, będzie nas sporo kosztować . Już na samym początku, jeszcze przed otworzeniem salonu należy, skupić się na tym aby w późniejszym czasie nie tracić naszych przychdów na rzeczy na któych można zaoszczędzić najwięcej. Często też podejmujemy decyzję pochopnie lub pod wpływem reklamy, a tutaj należy zachować spokój i rzetelne planowanie dla optymalizacji przychodów salonu.

Broker na wagę złota.

Poświęćmy czas na analizę dostępnych ofert prądu, internetu, gazu, a jeśli tego czasu nie mamy to powinniśmy powierzyć tą ważną sprawę dla naszego biznesu osobie kompetentnej z widzą w tej dziedzinie czyli brokerowi, który bedzie zawsze działał na korzyść swojego klienta i często ma korzystniejsze oferty niż te dostępne online, gdyż pamiętajmy, żę siła nabywcza brokera jest znacznie większa, niż pojedynczego biznesu. Broker to doradca, analityk i partner na którego zawsze można liczyć, ponieważ tylko broker ma dostęp do największej ilości ofert na raz. Często sam profesjonalista nie ma czasu na wyszukiwanie ofert, ponieważ prowadzi intensywnie swój salon.

Przeanalizujmy kilka najczęściej spotykanych rachunków, które większość biznesów zazwyczaj musi opłacać, jeśli nie są one wliczone w cenę np. najmu lokalu. Wybór dostawcy prądu i/lub gazu jest jedną z najważniejszych rzeczą na której profesjonalista powinien się skupić jeszcze przed otwarciem drzwi salonu, gdyż na rynku działa ponad 50-ciu dostawców energii dla firm (sektor komercyjny), a stawki między nimi mogą się dość znacznie różnić.

Jeśli dopiero co podpisaliśmy umowę najmu na lokal, to należy dopilnować, aby prąd czy gaz został w prawidłowy sposób przepisany na nowego najemcę. Jeśli landlord lub poprzedni najemca nie zgłosili tego, to należy ustalić z jakiej firmy prąd jest dostarczany, a następnie wypełnić formularz zmiany COT (Change of Tenancy), spisać liczniki, a kiedy już zmiana zostanie zaakceptowana można poprosić brokera o przedstawienie wyceny na prąd lub gaz. Przepisanie prądu jest ważną czynnością, gdyż w przeciwnym razie mogą nam być naliczane stawki tzw. Emergency, które są bardzo niekorzystne oraz mogą podwoić nasz rachunek.

Wybierając ofertę warto zastanowić się nad tym na jaki okres czasu ją podpisujemy? W tym celu należy sprawdzić na jak długo podpisaliśmy umowę najmu? Jeśli tylko na rok, i nie mamy pewności, że za dwa czy cztery lata nadal będziemy w biznesie, to może nie warto podpisywać kontraktu na dłużej niż do czasu obowiązywania umowy najmu?

Jednak jeśli nasza umowa najmu (lease) lokalu jest na kilka lat a biznes jest oparty na solidnych podstawach to optymalnym rozwiązaniem jest zawarcie umowy na 3-4 lata.

Proszę zwrócić uwagę, na fakt, że ceny energii idą ciągle w górę. Dlatego nie jest zbyt mądrym podpisywanie umowy jedynie na rok, jeśli mamy wybór, gdyż po roku, kiedy poprosimy o ponowną wycenę stawki będą już wyższe. Dlatego broker zaleca zamrożenie stawek na kilka lat. Umowę minimum na dwa – trzy lata. Wtedy nasze stawki za energię zostaną zamrożone np. na okres czterech lat. Czyli kiedy stawki na rynku za kilowat będą coraz wyższe z racji podwyżek, nasza stawka będzie wciąż niższa, na poziomie z czasu podpisania umowy.

Po nawiązaniu kontaktu z brokerem wycena stawek prąd, gaz, internet zajmuje tylko kilka minut, a może być znaczącą oszczędnością dla naszego biznesu.

 


Artykuł został napisany przy współpracy z Bristol Merchant Services oraz portalem Polski Business w UK. 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s