Kwalifikacje w Kosmetologii w UK cz.II

Ten post jest kontunuacją postu: Kwalifikacje w Kosmetologii w UK cz.I oraz z waszej inicjatywy, wiadomości które otrzymywaliśmy w ciagu tego roku oraz naszych postrzerzeń na które, jako organizacja wspierająca profesjonalistów w UK chcemy wyrazić swój głos. W tym roku zaobserwowaliśmy wysoki napływ ofert kursów, które są świadczone przez polskich profesjonalistów, którzy stają się szkoleniowcami na terenie Wielkiej Brytanii. Większości ofert kursów publikowanych na social media dokładnie czytamy, niestety większości ofert nie zawierają podstawowych kluczowych informacji, które powinny znajdować się w danym ogłoszeniu. 80% ofert ogłoszeniowych na social media niestety, nie wzbudzają pozytywnej rekacji, często osoby reklamujące takie kursy spamują swoimi ofertami grupy dotyczące branży, jakby tu chodziło o ilość i częstotliwość ich ofert. Nic bardziej mylnego. Ilość błednych informacji jest nagminna, a profesjonalista rządny wiedzy często decyduje się na tego typu i wiele pozostawiającego do życzenia dokształcanie i co dalej…

 

Każdy profesjonalista pragnie poszerzać swoją ofertę poprzez zdobywanie wyższego poziomu wiedzy, która zmienia się bardzo szybko. Pisaliśmy juz posta (link tutaj) o kwalifikacjach i dalszej drodze rozwoju wraz z dokładym opisem angielskich Levels, które odbowiązują na terenie Wielkiej Bryatnii. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że większość Polskich profesjonalistów jeździ po wiedzę do Polski, co jest zrozumiałe ze strony kilku aspektów, ale jest wiele możliwości na pogłębianie swojej wiedzy oraz renomy tu na miejscu w UK.

Usługi szkoleniowe oferowana przez Polaków przeżywa wielki boom, osoby z doświadczeniem chcą dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi profesjonalistami, mniej doświadczonymi. Z perspektyw lotów do Polski po wiedzę, to mega wygodne, możliwość szkolenia się w j polskim w UK. Czy poziom szkoleń jest wysoki i są warte twojej inwestycji? Często mamy wrażenie iż poziom szkoleń wykonywanych przez profesjonalistę – szkoleniowca na terenie Wielkiej Brytanii zmierza ku kierunkowi ‘Ilość, a nie jakość’. W tym roku otrzymaliśmy dużą ilość zapytań poprzez strone Stowarzyszenia/Facebook lub email o szkoleniach. Stowarzyszenie nie jest doradzcą zawodowym.

Stowarzyszenie jest organizacją, która wspiera Profesjonalistów już od 2015 roku, zespół Stowarzyszenia jest mentorem w sprawach związanych z wykonywaniem zawodu w Wielkiej Brytanii oraz skupia się na promocji biznesów, które aktywnie działają na terenie UK. Chcemy aby środowisko Polonii w naszej branży rosło, wspierało się i utrzymawało wysoki poziom usług z czego Polskie Profesjonalistki słyną.

Perspektywa na przyszłość…

Jako profesjonalista ważne jest, abyś zrozumiał/a w jaki sposób zaowocuje na twoją dana sytuację i przyszłość dany kurs, co otrzymasz po ukończeniu kursu który wybrałaś. Czy wybrałaś ten kurs bo masz  wolny czas czy chcesz poszerzyć swoje choryząty na przyszłość. Należy również pamiętać, że kształcenie i szkolenie każdego rodzaju powinno być wartościowym i satysfakcjonującym doświadczeniem z którego będziesz dumna. Efekty kursu pozostają z tobą na zawsze i niezależnie od tego, jaki jest twój cel szkolenia to jakość kursu, nauczania i wiarygodność tych, którzy będą cię uczyć, muszą zostać potwierdzone i to jeszcze przed podjęciem decyzji oraz wpłacie zaliczki.

Kiedy jest wystawiana faktura za szkolenie? Czy wogóle jest  taka możliwość. Jeśli prowadzisz działalność w UK, to każde szkolenie (powinnaś) dałączyć do swoich kosztów twojej działalności, a wiec faktura jest potrzebna. Każdy szkoleniowiec musi być zarejestrowany na terenie Wielkiej Brytanii z HRM&C. Każda placówka/firma powinna bez problemu podać nam numer rejestracji firmy, lub też powinna być ona opublikowana na stronie www/facebook/fakura. Czy firma jest zarejestrowana w UK możemy sprawdzić na stronie Companies House – link tutaj. 

Kiedy otrzymam certyfikat za odbyte szkolenie? Każde szkolenie to nowe umiejętności, mnóstwo wiedzy oraz prestiż dla twojego gabienetu. Po powrocie jesteś podekscytowana, chcesz się chwalić i cieszyć zdobytymi umiejętnościami, ale też Certyfikatem, który możesz zawiesić na ścianie, ale musisz go mieć 😉 Każdy zorganizowany szkoleniowiec powinien mieć przygotowanie Certyfikaty w tym samym dniu lub na ostatni dzień szkolenia z imieniem kursanta. Oczywiście są sytuacje wypadkowe, ale jeśli czekasz na Certyfikat ukończenia szkolenia wiecej niż 2 tygodnie to jest to nie profesjonalne.

Czytaj opinie tzw. Feedback, czy placówka szkoleniowa ma taka zakładkę na swojej stronie, czy posiada gwiazdki na swojej stronie fanpage Facebook. Czy osoby, które odbyły już tam szkolenie mogą wydać pozytywną opinie i polecają tego szkoleniowca? Jeśli inwestujesz w siebie to chcesz aby było to dobrej jakości i procentowało na przyszłość. Zdecydowanie przestrzegamy przed szkoleniem się u firm o których nikt nigdzie, nie słyszał oraz nigdzie nie możesz znaleść o tym informacji.

Czy będę mogła się ubezpieczyć na umiejętności zdobyte podczas danego szkolenia (?) Tutaj powinnaś zrobić swój własny ‘research’ z ubezpieczalniami na rynku Brytyjskim (np. Babtac, Direct Line Beauty Insurance, Simply Business, Salon Gold) czy po skończonym szkoleniu (tutaj wymieniasz poziom szkolenia, oraz akredytację którą ma szkoleniowiec, bedzie możliwość dodania tego zabiegu do twojego obecnego ubezpieczenia. Po ukończonym szkoleniu możesz zderzyć się z niemiłą i trudną rzeczywistością, dlatego warto to sprawdzić jeszcze przed wpłaceniem zaliczki na szkolenie. Social media przyjmą wszystko i często Szkoleniowiec może udzielać błednych informacji, tylko po to abyś wykupiła u niego dane szkolenie, a potem musisz radzić sobie sama. Warto więc zaczerpnąć opini u różnych źródeł już na samym początku. Kolejna sprawa to ubezpieczenie ‘public liability insurance’ (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej), które jest ważne ale, nie pokrywa często wiele ważnych czynników które zachodzą podczas wykonywania zabiegów z użyciem maszyn lub igieł. Ubezpieczenie skierowane do grupy zawodowej Kosmetyczek, tzw. Beauty Insurance pokryje nas we wszystkich wariantach naszej pracy, ponieważ jest dobrane do nas indywidualnie, gdzie ‘public liability insurance’ jest to ubezpieczenie ogólne skierowane dla każdego typu biznesu.

Na zakończenie warto dodać, iż każdy szanujący się profesjonalista – szkoleniowiec dostarczający szkolenia w Wielkiej Brytanii, nie powinien mieć problemu z publikacją informacji profesjonalnych o swojej osobie jako szkoleniowcu, danych siedziby szkolenia, ceny szkolenia, oraz numeru firmy pod którą szkolenia są dostarczane. Jeśli już na samym początku pojawiają się problemy z podstawowymi informacjami to rekomendujemy o dokładne przeanalizowanie swoich decyzji.

Jedyną placówką szkoleniową, która nadaje kwalifikacje (także w j.pol)  NVQ or VTCT jest ‘Serenity Academy’ Pani Klaudia Lucas. Jeśli twój angielski jest na dobrym poziomie to każdy Collage w większych miastach UK, oferuje nabycie w/w kwalifikacji.

One thought on “Kwalifikacje w Kosmetologii w UK cz.II

  1. Pingback: Kwalifikacje w kosmetologii w Wielkiej Brytanii – POLISH BEAUTY JOURNAL

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s