Podsumowanie roku 2018

 

W ten jedyny czas w roku jakim jest okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok, zatrzymujemy sie na zasłużony odpoczynek, czesto podróż do ojczyzny i czas spędzony w rodzinnym gronie oraz najbliższymi naszego sercu osobom, to czas na który czekamy cały rok. 360 dni jesteśmy na najwyższych obrotach, aby w Grudniu zwolnić i cieszyć się magicznymi chwilami w rodzinnym gronie, wierzymy że u Was też tak było. Podsumowania, przemyślenia i zaduma to często rozpierajaca nas satysfakcja zawodowa, ale też osobista. Czas podsumowań, refleksji bieżącego roku to radość z odniesionych sukcesów oraz wyciąganie lekcji z  poniesionych porażek i czas wielu postanowień, planów na kolejne 365 dni.

Dla Stowarzyszenia Rok 2018 rozpoczął sie oficjalną rejestracja Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Kosmetologii Fryzjerstwa i Nail Art w Wielkiej Brytanii pod organizacją patronujaca i zarządzającą: ‘Balneo Community Interest Company’ dnia 7 Stycznia 2018, to iduża satysfakcja dla nas wszystkich. Stowarzyszenie współtworzą od samego początku Katarzyna Urmanska – założycielka, piszaca ten post 🙂 , Sylwia Walkowska – właścicielka ‘Diamond Beauty Clinic’ w Nottingham, Aneta Nowak – właścicielka agencji reklamowej ‘Creative Maja’ w Bournemouth. Rejestracja pozwoliła nam na oficjalną formę działań oraz planowanie dalszych działań, to mnóstwo pracy, ale też pozytywnej energii, która napędza nas do dalszego działania czyli propragować wiedzę branżową promować Polskich Profesjonalistów oraz ich interesy na terenie Wielkiej Brytanii.

Pierwszym projektem, który wprowadziliśmy po rejestracji to ‘Członkostwo dla Profesjonalistów’, którzy są aktywni w zawodzie w naszej branży, sa zarejestrowani, ubezpieczeni w UK i pragną być częścią społeczności oraz reprezentantami branży w Wielkiej Brytanii. Projekt ma za zadanie łączyć i dawać satysfakcję dołączenia do społeczności Polskiech Profesjonalistów w Stowarzyszeniu z terenów UK. Do wsparcia tego projektu zachęciliśmy właścicieli firm, biznesów powiązanych z branżą tzw. Darczyńców. Od samego początku projekt ‘Członkostwo dla Profesjonalistów’ cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony Polskich przedsiębiorców, którzy chętnie ofiarowali zniżki na swoje uslugi/produkty. Pokazało to potrzebę tak łączącej inicjatywy w Wielkiej Brytanii. Członkostwo dla Profesjonalistów to projekt roczny, który rozpoczyna się w Kwietniu każdego roku, aby oficjalnie przystąpić do Stowarzyszenia należy pobrać deklaracje z naszej strony.

Z racji współtworzenia organizacji ‘Balneo’ staliśmy się też współorganizatorami nowego wydarzenia w Wielkiej Brytanii, a co za tym idzie zawieranie nowych relacji biznesowych, którymi dzielimy się z naszymi Członkami. Wydarzenie jakie współorganizowaliśmy odbyło się w formie targów dla osób indywidualnych i nie tylko Wellness & Beauty Expo, pierwsza edycja odbyła się 28 Października w Bournemouth. W wydarzeniu uczestniczyli także Polscy przedsiębiorcy o których pisaliśmy tutaj. Kolejne edycje targów w roku 2019, odbędą się w Plymouth, Bristol oraz Bournemouth.  To będzie doskonała okazaja do współtworzenia wydarzenia z Brytyjskimi przedsiebiorcami w branży Beauty & Wellness.

Jednym z źródeł promocji informacji branżowych i nie tylko jest ten blog, który jest moją pasją i  rozpoczełam pisać go już w 2016, miał być esencja wiedzy dla Was oraz źródłem ważnych informacji prawnych – dotyczących wykonywania zawodu w branży Hair & Beauty na terenie Wielkiej Brytanii. Sytuacja w branży co roku ulega zmianie posty, które były pisane w latach ubiegłych są uaktualniane, tak aby dotarcie do informacji, których szukacie było szybkie i jasne. Tematyka blogu jest odzwierciedleniem potrzeby informacji lub też sytuacji w danym temacie. Posty na tym blogu są bazowane na informacji z źródeł Brytyjskich, znajdują się one na dole każdego posta. Gorąco zapraszamy profesjonalistów do współtworzenia tego bloga w postaci pisania treści ważnych i ważniejszych, a co za tym idzie całkowicie darmowa promocja biznesu osoby piszacej treści do naszego bloga. Najważniejszym sukcesem bloga jest, jego odbiór czyli czytelnicy, a okazało się, że są to osoby z całego świata dosłownie jak na załączonym rysunku (!) z naszych statystyk z WordPress, co nas ogromnie cieszy i daje jeszcze więcej energi do pisania.

W roku 2018 spotkaliśmy się w 3 miastach w ramach projektu ‘Beauty Mondays’. Spotkania miały na celu łączenie społeczności oraz poszerzanie horyzontów biznesowych poprzez mentoring i networking co każde spotkanie oferowalo. Życzymy sobie aby podczas podobnych spotkań w 2019 uczestniczyło i korzystało z takiej okazji wspólnego spotkania jeszcze więcej polskich profesjonalistów.

Projekty, które miały miejsce w roku 2018 dały nam ogrom wiedzy, inspiracji którą czerpaliśmy od was oraz satysfakcji naszej działalności. Wasze wiadomości do Stowarzyszenia sprawiają, iż jest potrzeba naszej organizacji i będziemy rozwijać Stowarzyszenie (razem z Wami) o poziom wyżej czyli działać w sposób jeszcze bardziej zaawansowany oraz wzmożoną energią.

Projekt, który już jest ulepszany i pracujey nad nim od kilku miesięcy to ‘Członkostwo dla Profesjonalistów’ sprawimy aby, Polska społeczność w branży łączyła się oraz korzystała z źródeł informacji dostepnych oraz aby poziom Polskich Profesjonalistów był naszą wspólną dumą.

Z potrzeby promocji polskich biznesów na terenie Wielkiej Brytanii tworzymy ‘Członkostwo Biznesowe’, które będzie dostępne tylko dla biznesów zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii na okres roku. Biznesy, które dołączą do Stowarzyszenia będą korzystały z różnych poziomów promocji, marketing, brandingu ogólnokrajowy. Poprzez ten projekt chcemy zaakcentować pozycję oraz wiarygodność Polskich przedsiębiorców, którzy obsługują Polska branżę Beauty i nie tylko.

Obydwa projekty są dostępne po uprzednim wypełnieniu deklaracji, gdzie nastąpi rejestracja na okres roczny. Kontakt z Stowarzyszeniem: stowarzyszenie.uk@hotmail.com

W ubiegłym oraz w tym roku zebraliśmy dla was linki Autoryzowanych Dystrybutorów w Wielkiej Brytanii, znajdziesz tam marki profesjonalne, dystrybutorów oraz szkoleniowców, którzy są zarejestrowani na terenie UK oraz są oficjalnie potwierdzonymi i upoważnionymi do tej działalności z baz polskich i nie tylko firm. Lista dystrybutorów jest cały czas uaktualniana i będziemy ich gorąco promować.

Nowy rok to nowe plany oraz rozwój na nowym poziomie z pasją. Już dzisiaj zapraszamy do nowej publikacji, która będzie tworzona i wydawana przez Stowarzyszenie pt. ‘Polish Beauty Journal, the voice of Polish Professionals’. Kwartalnik w wersji elektronicznej będzie dostępny bezpłatne na platformie Stowarzyszenia, będzie zawierał treści związane z branżą oraz propagował informacje związane z wykonywaniem zawodu w UK oraz przedstawiał informacje od naszych partenrów, członków. Zapraszamy Cię do współtworzenia tej publikacji razem z nami. ‘Polish Beauty Journal’ bedzie takżę oferował możliwości wykupienia powierzchni reklamowych.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierają nas od samego początku działalności Stowarzyszenia, wszystkim darczyńcom, pratnerom oraz przyjaciołom Stowarzyszenia.

W nowym roku cały zespół Stowarzyszenia życzy szczęścia i radości, determinacji do dalszego rozwoju, pozytywnych relacji biznesowych, cierpliwości do klientów, odnalezienie balansu pomiędzy życiem zawodowym oraz życiem rodzinnym, determinacji do budowania nowych zespołów, rozwijania swoich biznesów na jeszcze wyższym poziomie w Wielkiej Brytanii lub gdziekolwiek na świecie Wam się zapragnie.

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s