Dlaczego powrót do natury?

Co bardziej świadomi konsumenci szukają na półkach kosmetyków z etykietą „bio”, „eko”, czy „naturalny”.

Po dziesiątkach lat zachłyśnięcia się syntetycznymi wyrobami i stosowania ich z pasją we wszelkich dziedzinach życia, naukowcy i lata doświadczeń pokazują silny trend powrotu do wszystkiego co naturalne. Organiczne jedzenie, bio tkaniny, pielęgnacja – najlepsze, najcenniejsze- te jak najmniej przetworzone i prosto z natury.

Okazuje się, że substancje organiczne pochodzące, z natury są biologicznie rozpoznawalne, dla naszego organizmu dzięki czemu wykazują dużo silniejszą bioaktywność. Posiadają witaminy i minerały w najczystszej formie dzięki czemu ich działanie jest bardzo silne.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku my profesjonaliści poszukujemy możliwości działania zgodnie z tymi trendami. Pamiętając, że skóra to największy organ ciała i wszystko co na nią nakładamy wchłaniane jest do wewnątrz organizmu , dbamy już nie tylko o skóre naszych klientów lecz także o ich zdrowie.

Korzystając z eco trendu producenci kosmetyków często nadużywają słowa „naturalny” i określają nim produkty składające się w znacznym stopniu z substancji syntetycznych z niewielką zaledwie domieszką naturalnych surowców. Analizując skład kosmetyków, nawet brandów z najwyższej półki, często możemy być zaskoczeni faktem, że zawierają w przeważającej mierze najtańsze, syntetyczne surowce. Sprawdzajmy więc dokładnie listę składników umieszczoną na opakowaniu, tzw. listę INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) i pamiętajmy, że im wyżej na liście produkt naturalny o którego właściwości nam chodzi tym więcej go w samym produkcie. Wybierajmy firmy, które bazują na składnikach naturalnych z certyfikatem organic, np.rozpoznawalny w Europie certyfikat EcoCERT czy IOFGA.

Alternatywa i uzupełnienie dla zabiegów inwazyjnych

Kolagen podstawowe białko budulcowe naszej skóry, to niego jako kosmetolodzy toczymy walkę. Z wiekiem, przy chorobach tarczycy, zaburzeniach hormonalnych jego produkcja mocno zwalnia. Większość kremów i zabiegów jest wzbogacony w syntetyczny kollagen, bo kolagen to jędrność, napięcie i młodość. Najwspanialsze efekty daje jednak pobudzenie skóry do produkcji własnych naturalnych włókien kolagenowych. To one są najwyższej jakości budulcem, dlatego często oferujemy mnóstwo zabiegów mających na celu pobudzenie jego produkcji – mezoterapia, rollery, podgrzewanie skóry podczerwienią czy Rfu, jednak jest rzesza klientek które unikają takich inwazyjnych zabiegów lub różnego rodzaju problemy zdrowotne wykluczają możliwość takiego działania na ich skórę (np coraz częstszy trądzik różowaty).Co możemy zaproponować w zamian?

Naprzeciw wychodzi nam natura – najnowsze badania pokazują, że regularne stosowanie zabiegów z algami morskimi przyspiesza produkcję naturalnego kolagenu o 200%. Zabiegi antyagingowe z wykorzystaniem naturalnych wodorostów dają natychmiastowe widoczne poprawienie napięcia skóry, ale też poprawią jej nawilżenie, rozjaśnią cerę czy dotlenią. W kombinacji z technikami masaży przeciwzmarszczkowych, refleksologicznych czy z wykorzystaniem kawitacji, naturalne kosmetyki dają nam nowe możliwości i wachlarz nowych usług dla wymagających świadomych klientek, a takich mamy coraz więcej.

Polska marka Seaweex

Zgodnie z światowym trendem , na polskim rynku powstała marka, która jest odpowiedzią na poszukiwania profesjonalnych kosmetyków i zabiegów naturalnych. Zaskakująca jakość i czystość składu zaowocowała złotym medalem targów kosmetycznych i rzeszą salonów i spa współpracujących z marką w Polsce, a jakość tą potwierdza certyfikat IOFGA. Od niedawna posiada swojego przedstawiciela na rynek UK,można będzie się z nią zapoznać na nadchodzących targach Wellness i Beauty Expo w Playmountth 28 Kwietnia 2019.

www.seaweex.co.uk

Artykuł sponsorowany by Seaweex UK.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s